27 października - z okazji zbliżającej się daty 1 listopada - nasze oratorium w Sosnowcu zorganizowało bal Wszystkich Świętych - Holywins.

Wszyscy zebraliśmy się o 10:00 na Mszy Św., którą poprowadził ks. Marcin Pyda i wysłuchaliśmy z zainteresowaniem historii o śnie Jana Bosko, w którym pojawił się słoń. Po Eucharystii udaliśmy się w grupach do szkoły. Wszystkie dzieci pięknie wyglądały, nie zabrakło wielu aniołków oraz przeróżnych świętych. Animatorzy również przebrali się za świętych z całego świata m.in. za św. Jana Bosko, św. Cypriana z Kartaginy, św. Teresę Kim Im-i z Korei, Katarzynę z Kanady. Grupę prowadziła również siostra Martyna jako św. Eulalia z Hiszpanii.

P1010024

P1010028

Cały bal pomagała nam prowadzić pani wodzirej Agnieszka Gwóźdź. Bal rozpoczęliśmy od modlitwy i mini konkursu polegającej na wymienianiu świętych. Dzieci pozytywnie zaskoczyły nas swoją wiedzą. Po wielu zabawach i tańcach, gdy bal już dobiegał końca, nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu plastycznego. Ponad 60 dzieci przygotowało piękne prace na temat „Kocham i niebo zdobywam”. Zwycięzcy otrzymali smaczną niespodziankę, po sali rozsypało się konfetti i wszystkie dzieci skakały z radości. Po ostatnim wspólnym tańcu podziękowaliśmy Bogu za udział w takiej zabawie i otrzymaliśmy błogosławieństwo od ks. Bartosza (pomysłodawcy i organizatora balu). Po tylu atrakcjach nasi malutcy święci udali się do domów z wielkim uśmiechem na twarzy.

P1010047

P1010051