Jak co roku studenci Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego MOST organizują cykl spotkań ze znanymi osobami. Ten rok nie należy do wyjątków. 16 października rozpoczęliśmy spotkania formacyjne z gośćmi, których różni prawie wszystko, ale łączy miłość do Boga.

Dla młodych osób temat miłości jest bardzo zajmujący i, choć nie zawsze to przyznają, poświęcają mu dużo swojej uwagi. Nic więc dziwnego, że powraca się do tego tematu regularnie. Przez najbliższe parę miesięcy we wtorkowe wieczory w SDA MOST królować będzie Pieśń nad Pieśniami.

Kopia-pliku-IMG_5909

Wybór głównego motywu nie był więc trudny, jednak postanowiono go rozszerzyć, by uczynić formację atrakcyjną dla większej rzeszy uczestników. Miłość można bowiem dostrzec wszędzie, nie tylko między kobietą i mężczyzną, czy między człowiekiem i Bogiem. Czego więc będą dotyczyły spotkania? Wolą organizatorów jest, aby spotkania odbywały się przy działaniu Ducha Świętego, stąd ich podstawą będzie Pismo Święte. Aby wszystko lepiej zrozumieć, na początku zastanowimy się nad biblijnym pochodzeniem tej niezwykłej księgi. Naszym przewodnikiem w tej drodze będzie teolog, członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich, pani Maja Miduch.
Wszystkich poszukujących miłości i mających z nią trudne relacje z pewnością zainteresują spotkania prowadzone przez małżeństwa i osoby będące od wielu lat w związkach małżeńskich. Ci goście podzielą się z nami swoimi obserwacjami i doświadczeniami dotyczącymi wszelkich trudności, na które w sposób nieunikniony napotykamy w codziennym życiu rodzinnym oraz radami jak włączyć do swojej relacji Pana Boga i budować związek razem z nim.
Wśród gości nie zabraknie również osób konsekrowanych, które zwrócą uwagę wszystkich na głębię relacji z Bogiem, jaki wpływ ma ona na świat oraz to, jak go postrzegamy i kształtujemy. Jedynym człowiekiem, który jest z nami zawsze, jesteśmy my sami. Spotkania z osobami zakochanymi w swoich pasjach, podróżnikach czy artystach, otworzą oczy słuchających na powszechność miłości, siłę z jaką potrafi ona napędzać do działania oraz jak wielkie przeciwności potrafi pokonać.

Kopia-pliku-IMG_6111

Jedenaście spotkań. Dziewięciu gości. Jedna księga. Jedna miłość, z której stworzył nas Bóg i do której powołał każdego z nas. Dostrzegasz ją w swoim życiu? Chciałbyś pełniej zrozumieć, rozwinąć? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkania w każdy wtorek po Mszy Świętej o godzinie 19:30, w Stolarni Salezjańskiego Duszpasterstwa Akademickiego MOST, pl. Grunwaldzki 3.

IMG_7068-2