W ostatni weekend poprzedzający październik 11 nowicjuszów uczestniczyło w kursie „wychowawcy kolonijnego”. Kurs składał się z wykładów oraz zajęć praktycznych, w trakcie których kursanci uczyli się wypełniania i prowadzenia dokumentacji, udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu.

W październiku nowicjusze rozpoczęli swój rok akademicki. W Twardogórze mieli też okazję po raz pierwszy od rozpoczęcia formacji nowicjackiej spotkać się z rodzicami.

Zrzut-ekranu-2018-10-25-o-17.41.37

W październiku nowicjusze uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych odprawianych w kaplicy zewnętrznej. 1 października rozpoczął się rok akademicki w nowicjacie. W jego trakcie nowicjusze będą poznawać księdza Bosko, historię Zgromadzenia oraz inne dziedziny pozwalające im poznawać duchowość i rozwijać swoje życie wewnętrzne. 6 października nowicjusze uczestniczyli w Dniu Wspólnoty Inspektorialnej, który jak co roku odbywał się w Twardogórze. W trakcie tego wydarzenia mogli się spotkać ze swoimi rodzinami. Podczas akademii przedstawili scenkę, w której ukazali jak ważne jest słuchanie siebie nawzajem.

IMG_6677

12 września wspólnota nowicjacka udała się do Białej w celu złożenia życzeń imieninowych ks. Edwardowi Postawie. 15 września odbył się wyjazd na Jasną Górę. Po przybyciu wspólnota udała się na godzinną modlitwę indywidualną. Następnie wszyscy zgromadzili się w kaplicy Cudownego Obrazu, aby uczestniczyć w apelu jasnogórskim. 18 września nowicjusze wraz z salezjanami należącymi do wspólnoty Kopieckiej odbywali kwartalny dzień skupienia, podczas którego odmówili modlitwy ćwiczeń dobrej śmierci oraz wysłuchali kazania i konferencji wygłoszonej przez ks. Piotra Lorka, poruszającej temat „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”.

Przedostatnia niedziela miesiąca była bardzo intensywna. Po południu nowicjat odwiedzili klerycy wracający z formacyjnego spotkania młodych. Uczestniczyli oni w niedzielnym obiedzie oraz wspólnej kawie. O godzinie 20:00 nowicjusze udali się na spotkanie z ks. Mieczysławem Piłatem, który opowiadał i wspominał wybór, inaugurację oraz spotkania z Janem Pawłem II. Oprócz usłyszanych opowieści uczestnicy mogli zobaczyć pamiątki i zdjęcia związane z Papieżem Polakiem. Wielkim zainteresowaniem cieszył się egzemplarz Pisma Świętego własnoręcznie podpisany przez Ojca Świętego dla księdza Mieczysława.

DSC_9855