W ubiegłą niedzielę, tj. 14. października, odbyło się spotkanie „młodszych stażem” Salezjanek i Salezjanów Współpracowników oraz kandydatów do Stowarzyszenia. Gospodarzem była wspólnota działająca przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Wrocławiu.

Wśród zgromadzonych można było spotkać przedstawicieli z ośrodków salezjańskich ze Środy Śląskiej, Tarnowskich Gór, Lubina i oczywiście z Wrocławia. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Rady Prowincjalnej naszego stowarzyszenia – p. Marty, p. Ani, p. Wandy oraz p. Jarka, którzy są dla nas przykładem swojej posługi dla Kościoła i wypełniania powołania w rodzinie salezjańskiej.

IMG_3033

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku, po czym udaliśmy się na Adorację Najświętszego Sakramentu, by później uczestniczyć we Mszy świętej parafialnej. Na „duchowej petardzie” rozmawialiśmy o tym, po co nam - ludziom świeckim - Salezjanie? Że potrzebujemy Was, drodzy Kapłani, do życia sakramentami, że pomagacie nam (z Bożą pomocą rzecz jasna!) przebrnąć przez otchłanie naszych problemów i niedomagań, że nas wychowujecie na „dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli”… Nie mogłabym zapomnieć o naszych kochanych Siostrach Salezjankach, które, tak jak Księża Salezjanie, pokazują nam swoim życiem i przykładem, że „smutny święty to żaden święty” (tak, to jest możliwe! – potwierdzone info! :). Pomagacie nam również rozwijać nasze zdolności i talenty, w jakie wyposażył nas Pan Bóg.

A czy Salezjanie potrzebują nas – świeckich? Tak – i to bardzo! Mamy w sobie bogactwo, które chcą odkrywać, bo Pan Bóg powołał ich do pracy we spólnocie. Pokazujemy im, jak wygląda życie w rodzinie, w pracy zawodowej, w świecie. Dzięki takiej współpracy możemy nieść Jezusa w środowisko pracy zawodowej, spotkań z ludźmi, z którymi łączą nas wspólne pasje i zainteresowania, budować trwałe i głębokie relacje w rodzinie i wśród przyjaciół. A to wszystko i wiele więcej w Stowarzyszeniu Salezjanek i Salezjanów Współpracowników :) Może Pan Bóg właśnie Ciebie powołuje do bycia SSW? (roboczo rozwinięty skrót: Salezjanie Są Wszędzie)