W pierwszy czwartek miesiąca października, gdy odbywała się comiesięczna Msza święta ze szczególnym udziałem całej Służby Liturgicznej i ich rodziców, mieliśmy okazję przeżyć niecodzienną uroczystość. W tym dniu pięciu ministrantów zostało dopuszczonych do posługi lektora.

Do tego wydarzenia przygotowywali się w poprzednim roku szkolnym oraz przez miesiąc wrzesień pod kierownictwem ks. Marcina oraz przy współpracy współbraci salezjanów i osób świeckich. To przygotowanie opierało się na formacji liturgicznej, duchowej, biblijnej i fonetycznej.

IMG_4690

Posługi lektora naszym pięciu ministrantom udzielił główny przełożony salezjanów z Wrocławia - ksiądz Inspektor Jarosław Pizoń, który w pierwszych dniach października przeprowadzał wizytację wspólnot salezjańskich w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Ksiądz Inspektor podczas homilii przypomniał, jak wielkim wyróżnieniem dla nas chrześcijan jest bycie świadkiem Słowa, którym jest Jezus i jak wielką łaską jest pełnienie posługi lektora, który to Słowo Boże ma czytać podczas liturgii. Nowi lektorzy po modlitwie błogosławieństwa założyli alby i otrzymali księgę Pisma Świętego. Po uroczystej Mszy świętej w domu zakonnym odbyło się radosne spotkanie całej służby liturgicznej, rodziców i współbraci salezjanów z księdzem Inspektorem.

IMG_4695