Wprawdzie największą radością chrześcijanina jest to, że jego imię jest zapisane w niebie, to nie wyklucza ona tych innych, tylko nieco mniejszych radości, jak na przykład rodzinne spotkanie w Twardogórze, czyli Dzień Wspólnoty Inspektorialnej.

IMG_6599-kopia

IMG_6605-kopia

W sobotę, szóstego października Salezjanie i ich rodzice spotkali się najpierw przy kawie w sali św. Jana Bosko, by potem przejść do Bazyliki na część artystyczno-formacyjną. Scenka nowicjuszy zainspirowała do słuchania innych. W czasie konferencji natomiast, ks. Paweł Druszcz podzielił się świadectwem swojego powołania i refleksją na temat posłuszeństwa wezwaniu Boga.

IMG_6652-kopia

IMG_6623-kopia

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Inspektor Jarosław Pizoń. Na zakończenie Mszy złożono podziękowanie i gratulacje współbraciom przeżywającym jubileusze święceń i profesji, a także rodzicom obchodzącym okrągłe rocznice ślubu. Wspólne świętowanie zakończył tradycyjny obiad w szkole św. Jana Pawła II. Choć może „zakończył” to nie do końca odpowiednie słowo. Przecież nasza wdzięczność trwa nadal, w naszych codziennych modlitwach za siebie nawzajem. I będzie tak, aż do kolejnego wspólnego spotkania.

IMG_6692-kopia

IMG_7093-kopia

IMG_6759-kopia