8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny inaugurowaliśmy nowy rok oratoryjny w wyremontowanej sali. Strefa Młodych przyjęła w tym dniu około 25 osób w różnym wieku.

Mieliśmy okazję zintegrować się razem, następnie ks. Piotr Lorek – wikariusz naszego przełożonego – poświęcił figurę Matki Bożej Królowej Pokoju przywiezioną z naszego wakacyjnego wyjazdu do Medjugorje.

IMG_2198-1

Ks. Bartłomiej, który podjął obowiązki kierownika oratorium, zawierzył Maryi młodzież, wychowawców i wszystkie działania. Następnie ks. Piotr podzielił się swoim doświadczeniem pracy w oratorium i odpowiedział na pytania: Czym jest oratorium? Dlaczego warto w nim być? Co jest ważne by jak najwięcej skorzystać?

DSC_0936

Nie zabrakło poczęstunku, czyli pysznego ciasta p. Jadzi i babeczek Małgosi – naszej wychowawczyni. Ks. Bartłomiej przedstawił plan tygodniowego funkcjonowania strefy młodych oratorium, co jest do dyspozycji, jaka jest ekipa wychowawców i wizja formacyjnych spotkań i grup. Zostało także przedstawione kalendarium akcji i wydarzeń ewangelizacyjnych i inspektorialnych Salezjanów i Salezjanek na cały rok. A będzie się działo dużo. Będą także spotkania dla dinozaurów, czyli naszych wychowanków, studentów, pracujących, dorosłych sympatyków.
Po tym czasie spotkaliśmy się w kaplicy, by przed Najświętszym Sakramentem trwać i polecać nowy rok oraz, odmawiając litanię za przyczyną św. Jana Bosko, powierzyć siebie Bogu. Zwieńczeniem naszego wieczoru była Eucharystia oraz wspólna gra w Taboo.

DSC_0931

Nowa Strefa Młodych Oratorium czeka jeszcze na II część remontu (aneks kuchenny, sala kinowa i rekreacyjna). Oratorium jest otwarte w dni szkolne od 16.00 do 21.00 i w niedziele po Mszy młodzieżowej.