Wrzesień dla naszego dekanatu Twardogórskiego to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego. Dla nas to kolejna pielgrzymka do Twardogórskiego Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych w rocznicę koronacji Maryi.

_DSC9521

W tym roku 20 września wyruszyliśmy z Międzyborza w drogę do naszej Matki Maryi do Twardogóry. Miejscem zbiórki i rozpoczęcia pielgrzymki był Kościół Św. Józefa Rzemieślnika w Międzyborzu, gdzie po błogosławieństwie ks. Dziekana Zbigniewa Porębskiego o godzinie 8.00 wyruszyliśmy w drogę. Trasa naszej dekanalnej pielgrzymki przebiegała przez: Międzybórz, Klonów, Cieszyn, Domasławice, Goszcz i Twardogóra.

_DSC9543

W pielgrzymowaniu brało udział 190 osób – przede wszystkim była to młodzież, która, dzięki dyrekcji szkół w Twardogórze i Międzyborzu, mogła uczestniczyć w tym wielkim dla nas wydarzeniu. Podczas trasy oczywiście towarzyszył nam śpiew prowadzony przez scholę z Międzyborza, różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy. Odcinek od Cieszyna do Domasławic ubogaciła konferencja ks. Daniela Podulki. Mimo zmęczenia w czasie postojów tańczyliśmy różnorakie tańce. Pielgrzymkę prowadziło trzech salezjanów: ks. Jacek Bielski, ks. Krzysztof Smardzewski i ks. Marcin Nesterowicz. Towarzyszyli im katecheci i nauczyciele z szkół w Międzyborzu i Twardogórze. Pielgrzymi to mieszkańcy Twardogóry, Międzyborza, Kuźnicy Czeszyckiej.

Zrzut-ekranu-2018-09-26-o-12.17.43

Zwieńczeniem pielgrzymki była Msza Święta w Bazylice Twardogórskiej sprawowana przez ks. Zbigniewa Porębskiego, a Słowo Boże wygłosił kustosz twardogórski - ks. Krzysztof Bucyk.