Data 1 lipca 2018 roku przejdzie do historii tworzonej przez Salezjanów Inspektorii Wrocławskiej. Grupa trzech Salezjanów: ks. Ryszard Jeleń, ks. Tomasz Sage i ks. Andrzej Godyń, rozpoczęła pracę duszpasterską w Lesznie.

Duch księdza Bosko nie był obcy temu miastu za sprawą Salezjańskiej Pielgrzymki Ewangelizacyjnej, która zatrzymuje się tutaj co roku na nocleg. Jednak od tego roku ten duch będzie obecny jeszcze bardziej. Salezjanie objęli opiekę nad parafią Świętego Krzyża, a na wrzesień przyszłego roku planują otwarcie Szkoły Podstawowej. Warto nadmienić, że powyżsi Salezjanie są pierwszymi zakonnikami w historii Leszna.

IMG_0440

27 sierpnia „pionierzy” dzieła salezjańskiego w Lesznie, wraz z ks. Inspektorem Jarosławem Pizoniem oraz ks. Ekonomem Leszkiem Królem zostali przyjęci w Pałacu Arcybiskupim w Poznaniu, przez ks. abp. Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego, co zostało uwiecznione na poniższych zdjęciach. Podczas spotkania podpisany został dokument o przekazaniu Salezjanom leszczyńskiej parafii.

IMG_0552

Wszyscy współbracia, członkowie Rodziny Salezjańskiej, młodzież oraz sympatycy księdza Bosko, którzy będą przemierzać drogi Wielkopolski są zaproszeni do nawiedzania leszczyńskiej wspólnoty Salezjanów, ale również proszeni o gorącą modlitwę w intencji tego nowo powstającego dzieła.