20 lipca animatorzy, dekurioni, wychowawcy oraz lektorzy z oratorium św. Jana Bosko wraz z grupą lektorów z Wrocławia spotkali się w samo południe na terenie Lubińskiej parafii pw. Św. Jana Bosko w Lubinie. Wrzucili bagaże do autokaru i, słuchając opowieści księdza Tomasza Hawrylewicza, wyruszyli w drogę do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło. Nasz cel - Colle don Bosco.

DSC_0760

Na miejscu byliśmy wcześnie rano następnego dnia. Mogliśmy podążać śladami św. Jana Bosko (wtedy Janka). Zwiedziliśmy jego rodzinny dom, kościół, podwórko i polanę, na której miał swój słynny sen z 9 roku życia. Odwiedziliśmy wiele miasteczek związanych z życiem ks. Bosko, m. in. Chieri, Castelnuovo, Capriglio, Morialdo, Turyn. To właśnie w Turynie przy Valdocco założono pierwsze oratorium. Do tego cały dzień wędrówki po Alpach i chwila upragnionego wypoczynku na plaży w miejscowości Loano.

Zrzut-ekranu-2018-09-06-o-18.38.52

Modlitwa i Msza Święta w najważniejszych miejscach dla Rodziny Salezjańskiej były wspaniałym doświadczeniem. Te siedem dni minęło w mgnieniu oka i, zanim się zorientowaliśmy, znów musieliśmy pakować się do autokaru i ruszać w drogę do domu.

DSC_0654