W dniach 30.06 - 9.07.2018 chłopcy ze służby liturgicznej z Sosnowca wraz ze swoim opiekunem pojechali na obóz nad Jezioro Pauzeńskie w Ostródzie, gdzie zamieszkali w domkach kempingowych w ośrodku prowadzonym przez salezjanów.

IMG_20180701_113156

W czasie tego wypoczynku korzystali przede wszystkim z kąpieli w jeziorze, kajaków czy rowerów wodnych. Organizowane także były spacery po okolicy, podchody, mecze piłki nożnej, w których brali udział także ministranci z Gdańska obecni w tym samym czasie w ośrodku. Nasi chłopcy m.in. wzięli także udział w wycieczce na Pola Grunwaldzkie, odwiedzili sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, zwiedzili zamek krzyżacki w Ostródzie, uczestniczyli w rejsie statkiem po Jeziorze Drwęckim. Wielu chłopców oglądało także codziennie mecze Mistrzostw Świata Piłki Nożnej.

IMG_20180706_123248

Każdego dnia głównym punktem było uczestnictwo w Eucharystii i służba przy ołtarzu w kaplicy nad jeziorem, a także w sanktuarium w Gietrzwałdzie. Szczególnie zapamiętana będzie Eucharystia w kościele św. Dominika Savio w Ostródzie – jedynym takim w Polsce, gdzie szczególnie podziękowaliśmy Bogu za dar bycia ministrantem i lektorem, a także u swojego patrona - św. Dominika Savio prosiliśmy o wstawiennictwo u Boga dla nas, dla naszych rodzin i naszej parafii. Św. Dominiku Savio - módl się za nami!

IMG_20180630_142212