Około 130 osób z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych z całej Polski zjechało się w majowy weekend (11-13.05.) do Poznania, aby budować wspólnotę i zbliżyć się do Pana Boga. Oprócz młodzieży i studentów pojawili się także przedstawiciele Salezjańskiej Pielgrzymki Rodzin, którzy ubogacili to wydarzenie swoją obecnością.

W piątek po przyjeździe tradycyjnie zawiązaliśmy wspólnotę, a następnie uczestniczyliśmy w adoracji oraz nabożeństwie soli i światła. Mieliśmy także okazję do skorzystania z sakramentu pojednania. Później podzieliliśmy się na dwie grupy, aby omówić bieżące sprawy SWE i przygotować się do akcji wakacyjnych.

_MG_9652-kopia

Sobotę rozpoczęliśmy od spotkania z Jezusem w Eucharystii. Ważnym punktem tego dnia była także konferencja wygłoszona przez o. Cordian Szwarc – franciszkanina posługującego obecnie w Jarocinie. Zaraz po niej mogliśmy dowiedzieć się, czym jest kerygmat. Tę wiedzę dopełniły spotkania w małych grupach, których zadaniem było przygotowanie ewangelizacji poprzez teatr, śpiew, taniec i rozważania. Po obiedzie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem mieliśmy czas na rozmowy lub sport. Następnie wybraliśmy się na ewangelizację, jednak zaskoczył nas deszcz, więc udaliśmy się do kościoła. Po zakończeniu naszych wspólnotowych rozważań w świątyni zostaliśmy na miejscu, aby uczestniczyć z parafianami w różańcu, Eucharystii oraz nabożeństwie majowym. Wróciliśmy do szkoły i przygotowaliśmy się do potańcówki w klimacie lat 60. W międzyczasie ks. Bartłomiej Przybylski SDB opowiedział nam o planach na tegoroczną jubileuszową akcję Pustyni Miast. Po kilkugodzinnej zabawie niektórzy wyjechali do domu, inni poszli spać, a reszta miała czas, aby porozmawiać.

_MG_9677-kopia

Jako SWE Poznań dziękujemy wszystkim, którzy przyjechali na zjazd formacyjny, tworząc wspaniałą atmosferę w duchu Księdza Bosko. Ogromnie dziękujemy Salezjanom, którzy, rozumiejąc młodzież, dali nam swoje serca (i szkołę), a także wszystkim z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu, którzy przyczynili się do udanej organizacji tego wydarzenia przez pomoc finansową, wsparcie modlitwą i dobrym słowem.

_MG_9747-kopia

Do zobaczenia na akcji Pustyni Miast i Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej! Don Bosco?! Ole!

_MG_9854-kopia