Już kilka razy młodzi Salezjanie Współpracownicy z Wrocławia i Tarnowskich Gór organizowali wspólnie dni skupienia. Kolejne takie spotkanie odbyło się 6 maja w Tarnowskich Górach.

Tym razem grono się poszerzyło, bo dołączyli do nas przedstawiciele z Lubina św. Jana Bosko i Środy Śląskiej.

Spotkanie zaczęliśmy Eucharystią. Homilię otworzyło zadanie "Bóg jest źródłem wszelkiej miłości". Byśmy nigdy nie wahali się przed tą najsilniejszą Miłością. Mimo trudności z kochaniem samego siebie, akceptacją, poczuciem własnej wartości. Uczymy się prosić Stwórcę, by nas uzdalniał do przyjmowania Miłości, jak i Jej dawania. Zakończyliśmy zadaniem domowym, by każdy poranek przed lustrem był chwilą, gdy uśmiechamy się do siebie i mówimy: „Kochana/kochany jesteś!”

cabahkfbegdmonjo-kopia

Podczas spotkania poznaliśmy się bliżej i mogliśmy podzielić się swoim doświadczeniem salezjańskiej pracy. Magda Jagielska i Alicja Borowik przedstawiły sprawozdanie z Kongresu Rodzin w Madrycie z listopada 2017. Usłyszeliśmy między innymi o dobrych praktykach: Family Garden – centrum pomocy rodzinie; o towarzyszeniu młodym małżeństwom w pierwszych latach budowania rodziny; o tym, jak w Makao pracuje się w oratorium z imigrantami uzależnionymi od hazardu.

Podczas wspólnej refleksji dzieliliśmy się tematyką i sposobem organizowania formacji w naszych wspólnotach. Zgodnie przyznaliśmy, że potrzebujemy stałej formacji we wspólnotach lokalnych oraz regularnego wzajemnego towarzyszenia sobie w życiu. Zauważyliśmy potrzebę wspólnych spotkań, by razem się modlić oraz dzielić dobrymi praktykami.