W dniach 27-30 kwietnia wybraliśmy się na naszą wspólnotową majówkę. Porzuciwszy włoskie plany, coroczne górskie szlaki i kuszącą bałtycką plażę, wybraliśmy się do położonego nieopodal Chodzieży Laskowa.

IMG_1555

Już pierwszego dnia urzekł nas spokój i piękno tego miejsca. Zielony las, spokojne szemrzące jezioro i śpiew ptaków – to właśnie to, czego przeciętny student nie doświadcza w miejskiej codzienności. I można powiedzieć, że „nie było fajerwerków”. Nie zdobyliśmy górskiego szczytu, nie przekroczyliśmy polskiej granicy, nie zwiedzaliśmy żadnego miasta... Jednak to był niesamowity czas.

DSC_0161

Pływając na kajakach, grając w siatkówkę, skacząc na trampolinie, odgadując kalambury, wspinając się po ściance czy leżąc na trawie mogliśmy zobaczyć jak dobry jest Bóg. Dobry, bo: daje nam drugiego człowieka, pozwala nam odpocząć, przychodzi z radością i w niej jest obecny. Dobry, bo dał nam tak szczególny czas – czas łaski, w którym mogliśmy Go spotkać. Z dala od zabieganej codzienności i trudów.

DSC_0075-1

Działał w czasie modlitwy, przychodził w Eucharystii, prowadził do Maryi w Górce Klasztornej, pokazał miłość w zaręczynach Agatki i Grzesia, pozwalał się dotykać i poznawać. Zapraszał do wrażliwości, szukania szczegółów i patrzenia głębiej… Tak, by niczego nie spłycić. Mała wieś nad jeziorem? Trawa? Domki? Nic wielkiego? Każde miejsce i moment są niesamowite, gdy stają się okazją do spotkania z Bogiem.

DSC_0265

Niech te majówkowe chwile wracają do nas w studenckiej codzienności i sesyjnych zmaganiach, bo przecież jedna rzecz cały czas pozostaje niezmienna. Bóg jest DOBRY.

DSC_0448