W piękną sobotę 5. maja obchodziliśmy salezjańskie święto św. Dominika Savio. Służba liturgiczna z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu uczciła swojego patrona w czasie uroczystej Eucharystii, a następnie podczas zorganizowanego turnieju piłkarskiego.

Na wspólne świętowanie zaproszeni zostali ministranci i lektorzy wraz z opiekunami z okolicznych parafii w Sosnowcu i z tutejszej diecezji.

received_945631092259722

Podczas Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za św. Dominika Savio oraz za wielkie wybranie każdego z ministrantów do służby Jezusowi przy ołtarzu. Podczas homilii zwrócona została uwaga na niektóre cechy św. Dominika, które mogłyby być dla każdego ministranta godne naśladowania.

received_945631138926384

Po zakończonej liturgii udaliśmy się na boiska przy stadionie Zagłębia Sosnowiec, gdzie rozegrane zostały mecze w kategorii młodszej i starszej. Po kilkugodzinnych rozgrywkach wyłoniono zwycięzców. W kategorii starszej zwyciężyli chłopcy służący przy ołtarzu w parafii św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu, a w kategorii młodszej – ministranci z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowie Górniczej. Zwycięskim drużynom zostały wręczone puchary, a wszystkim parafiom dyplomy. W zawodach wzięło udział prawie 100 chłopców z Diecezji Sosnowieckiej.

received_945629608926537

Na zakończenie na wszystkich czekał grill zorganizowany na podwórku przy domu salezjańskim, który przygotowali rodzice ministrantów z naszej salezjańskiej parafii.