PIM jest trochę jak sprint. Na pierwszych metrach leci się do przodu na pełnej energii. Po odległości kilkuset metrów tempo słabnie, a po kilku kilometrach trzeba całkiem stanąć, bo inaczej zadyszka gwarantowana. Taki był właśnie drugi dzień PIM-u - dał odczuć zmęczenie, mimo wielu emocji i duchowych przeżyć.

IMG_8794

IMG_8812

Po porannej toalecie zjedliśmy śniadanie i przygotowaliśmy się do Eucharystii, która jak poprzedniego dnia - była w Sanktuarium Wspomożycielki Wiernych o godz. 9.00. W czasie Eucharystii usłyszeliśmy z ust ks. Macieja o naszej przynależności do Chrystusa od momentu Chrztu Świętego. Pokrzepieni Ciałem Pana Jezusa, z pełną energią ruszyliśmy w sportowe szranki.

IMG_8975

IMG_9585

Spośród dzisiejszych konkurencji szczególnie ciekawy był tzw. "Foot dart", czyli kopanie piłki zaopatrzonej w rzepy do ogromnej tarczy opatrzonej oznaczeniami punktów. Dyscyplina ta wymagała zarówno celności, jak i wsparcia z Góry :)

IMG_9894

IMG_9774

Drugą interesującą dziedziną, w której rywalizowali dziś ministranci, był konkurs "Jaka to melodia?" zorganizowany na bazie śpiewnika kościelnego autorstwa Jana Siedleckiego. W tej walce liczyła się znajomość nut oraz biegłość w śpiewie pieśni kościelnych.

IMG_9994

IMG_9623

Po zakończeniu wszystkich konkurencji sportowych przyszedł czas na kolację. Następnie nasz intensywny wieczór rozpoczęliśmy spotkaniem formacyjnym w grupach: dla kategorii wiekowych M, S oraz L. W każdej z grup można było doświadczyć modlitwy do Ducha Świętego oraz poprzez śpiew i usłyszane świadectwa bardziej zbliżyć się do Pana. Spotkanie w grupach zakończyło się rozdaniem nagród za zwycięskie konkurencje z dnia dzisiejszego.

IMG_9640

IMG_0068

Pięknym momentem doświadczenia komunii Świętych była adoracja Chrystusa Eucharystycznego połączona z modlitwą za wstawiennictwem naszych orędowników w niebie. Wszystkie trudy duchowe i zmagania sportowe powierzyliśmy Maryi w czasie Apelu Jasnogórskiego. Ks. Bartosz Polański w czasie słówka wieczornego zachęcił nas do dawania owoców na drodze naszego powołania.

IMG_9647

IMG_9994-1

Ostatnim etapem dnia był wspólny śpiew pieśni patriotycznych z Twardogórzanami na rynku, gdzie udaliśmy się wspólnie. Zawsze w okolicach 3. maja jako Polacy pamiętamy, jak wielką ilością krwi i ofiar została okupiona nasza wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Na koniec wspólnego śpiewu byliśmy świadkami pokazu fajerwerków na twardogórskim rynku. Około godziny 22.00 zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do miejsc noclegowych. To był kolejny udany dzień PIM-u.

Galeria WSZYSTKICH zdjęć z dnia dzisiejszego

Relacje WIDEO są tutaj

IMG_0118