Niesamowitą sprawą jest spotkać się w grupie osób, które zmierzają do wspólnego celu. Wtedy rozumiemy się świetnie i staramy się sobie pomagać. Takim spotkaniem jest co roku PIM, czyli pielgrzymka ministrantów do Twardogóry. Rozpoczęliśmy ją, przyjeżdżając z wszystkich stron inspektorii wrocławskiej. 31 grup Służby Liturgicznej postanowiło przybyć, by doświadczyć ducha wspólnoty, radości, zabawy, sportu i współzawodnictwa.

IMG_8865_wynik

IMG_8888_wynik

Po zapisach grup w rejestracji mieliśmy okazję kibicować w czasie meczu Twardogórzanie vs Salezjanie. Po ciężkiej walce salezjanie ulegli przeciwnikom i wynik stanął na 6:5. Po emicjach sportowych mogliśmy pośpiewać wraz z zespołem kleryckim, który ze sceny wprowadził nas w atmosferę spotkania. Wystąpił też Ludwik – maskotka PIM-u – który przywitał się z nami i kazał sobie wyjaśnić, na czym polega nasze spotkanie. Po tej chwili radości i przywitaniu gości, ks. Inspektor Jarosław Pizoń ogłosił uroczyste rozpoczęcie PIM-u. Zapaliliśmy olbrzymi znicz, który w tym roku niesie nam przesłanie: #RozpalDucha.

IMG_7312

IMG_7289

By poddać się działaniu Ducha Świętego, wybraliśmy się następnie spod sceny pieszą pielgrzymką do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W naszym marszu towarzyszyła nam figura Wspomożycielki oraz relikwie św. Stanisława Kostki, św. Dominika Savio oraz św. Jana Bosko.

IMG_9010_wynik

IMG_7217

Zakończyliśmy dzień pod płaszczem Wspomożycielki, która ubogaca nasze serca i prowadzi do Jezusa. Weszliśmy do sanktuarium twardogórskiego w świetle rac dymnych, po czym uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. Następnie ks. Proboszcz Krzysztof Bucyk opowiedział nam o budowaniu świętości tak, jak ją widział Ksiądz Bosko. Mówił o szczerej radości, która jest niesamowitym darem w drodze do bycia świętym.
Niech ten PIM da nam dużo salezjańskiej radości!!! :) :)

Wszystkie zdjęcia dostępne są tu

Wszystkie relacje wideo obejrzycie tu

IMG_9001_wynik