Dzień Kobiet
9 marca w Duszpasterstwie Młodzieżowym Megafon w Poznaniu odbył się Dzień Kobiet. Nasi mężczyźni podzielili nas na 3 grupy i zaprosili do quizu z różnymi niespodziankami. Na początku bez wielkich zaskoczeń dostawałyśmy pytania z dziedzin takich jak sport, jedzenie czy historia, ale wszystko się zmieniło, gdy w grę weszły zadania.

IMG_6402

Przedstawicielki danych grup musiały wbijać gwoździe w deskę na czas - ale to był dopiero początek. Później nadeszła druga konkurencja. Postanowiono przed nami miskę z mąką, w której były ukryte żelki. Pary z grup musiały wyłowić jak największą ich ilość w jak najkrótszym czasie. Było to trudne zadanie, ale ku zaskoczeniu każdy je wykonał i wyłowił wiele słodyczy.

IMG_6469

Później po chwili odpoczynku i otrzepania mąki mogłyśmy wrócić do naszych pytań. Ostatnia potyczka polegała na zagraniu chłopaka z megafonu bez używania słów. Gdy czas rozgrywek dobiegł końca, nadszedł czas na prezenty. Tradycyjnie nasi mężczyźni podarowali nam tulipanki. Był to bardzo miły gest, z którego każda dziewczyna się ucieszyła. Ale to nie był koniec obdarowywania. Po chwili wrócili do nas z drugą częścią niespodzianki… Były to gąbki do mycia naczyń… Jestem pewna, że był to gest, który miał świadczyć o tym, że przyjdą do nas kiedyś pozmywać naczynia.

IMG_6426

Dzień Mężczyzn
Ten dzień zdecydowanie był odpowiedzią na to, co panowie przygotowali dzień wcześniej. Nie brakowało malowania paznokci, robienia makijażu czy depilacji woskiem.

IMG_6610

Panowie musieli też sprawdzić się w karmieniu kisielem oraz w quizie ze zdjęciami szanownych dam z dzieciństwa. Radości nie brakowało! Ważne, że chcemy czas spędzać razem i to w stylu salezjańskim: często z humorem, często z dystansem do siebie i co najważniejsze – często po prostu spontanicznie.

IMG_6651

Dzień Skupienia w Krakowie
Czy warto jechać do Krakowa tylko na jeden dzień? Warto! Niczego nie brakowało - w końcu było wiele godzin integracji w pociągu, było też sporo czasu na modlitwę w kaplicy SALTROM-u. Jednak tym, na co mocno czekaliśmy było Misterium Męki Pańskiej, w którym wystąpili Salezjanie znani nam z Oratoriad. To był wyjątkowy czas, z którego wracamy ubogaceni.

IMG_6799