W dniach od 29.01 do 02.02 w Tarnowskich Górach zorganizowane zostały półkolonie oparte na filmie „Wielka Szóstka”. W półkoloniach uczestniczyło 100 dzieciaków podzielonych na sześć grup wiekowych. Każdej z grup towarzyszyło każdego dnia kilku animatorów i wychowawców.

DSC_0401

W planie półkolonii było oczywiście codzienne oglądanie fragmentu filmu, pogadanka i zabawy w grupach. Następnie każda grupa udawała się na różnego rodzaju pracownie: ceramiczną, sportową lub taneczną, małego Masterchefa, małego ratownika (z kursem pierwszej pomocy prowadzonym przez profesjonalistę!) oraz mały czelendż (gdzie każdego dnia dwie grupy rywalizowały w konstruowaniu różnych budowli – w oparciu o historie różnych świętych salezjańskich). Dbając o dobry nastrój animatorów i dzieci, każdego dnia nie brakowało smacznych drożdżówek i obiadów.

DSC_1160

Co więcej, codziennie w planie były wyjątkowe aktywizacje wspólne: nabożeństwo rozpoczynające i nabożeństwo pojednania, wielobój oraz bal superbohaterów z okazji święta Księdza Bosko! Dzień kończył się zawsze wspólnie na auli, w atmosferze radości i śpiewu, przy słuchaniu słówek na temat różnych świętych salezjańskich! Ostatni dzień został uświetniony wyprawą do kina, a co ważniejsze – Mszą Świętą z rodzicami!
Dominiki, Kandydaci, Animatorzy i Wychowawcy mieli okazję wspólnie przygotować wiele różnych aktywności. Każda grupa oratoryjna dbała o swoją działkę, jak tylko mogła. Półkolonie uważane są za udane – co dzieci i ich rodzice z radością potwierdzali :D

DSC_0028

Nie brakło też oczywiście różnych umilających zajęć dla zmęczonych „pracą” animatorów – wieczór 31. stycznia obfitował w rywalizacje na kręgielni, a piątek po półkoloniach uczczony został tradycyjną BIG FRYTĄ oraz nocką filmową. Oratorium w Tarnowskich Górach już dziś zaprasza na półkolonie letnie!