Ferie to nie tylko czas oderwania się od szkolnych obowiązków. To nie tylko czas leniuchowania i wyjazdów. Ferie dla nas są przede wszystkim czasem zimowej przygody podczas półkolonii z ks. Bosko.
Tym razem postanowiliśmy sobie przypomnieć, że wszystkie emocje są potrzebne. Przecież każdy z nas często czuje radość, złość, smutek, strach czy odrazę. Każdego dnia pomagały nam to odczuwać balony w kolorach bohaterów „W głowie się nie mieści.” Codziennie pisaliśmy o towarzyszących nam emocjach, następnie kartki wrzucaliśmy do balonów w określonych barwach. Dzięki temu nie tylko bardziej poznawaliśmy swoje emocje, ale również stworzyliśmy niezwykłą dekorację. Balony połączyły ze sobą wyspy, czyli logo naszych grup – bo przecież wspólnie spędzaliśmy ten czas.

IMG_4200

Razem tańczyliśmy, śpiewaliśmy, bawiliśmy się podczas zajęć prowadzonych przez naszych animatorów. Nie brakowało też salezjańskich słówek, w których nasza młodzież czuje się jak ryba w wodzie. Niezwykle miło wspominamy nasze szaleństwo na placu zabaw i basenie. Razem rozwijaliśmy też swoją wiedzę w Laboratorium Wyobraźni i graliśmy w kręgle. Te wszystkie wyjścia oraz rozmaite atrakcje wywołały wiele radości i uśmiechów na naszych twarzach, bo przecież najważniejsze jest to, żeby (parafrazując nasze hasło przewodnie) bosko przeżyć ten czas :)

IMG_3571