Od 22 do 27 stycznia tego roku, chłopcy z Bukowic, Wrocławia (parafii pw. św. Michała Archanioła i Chrystusa Króla), Twardogóry, a pod koniec również z Sosnowca uczestniczyli w FSM-ie w Krakowie i Zakopanem. Wsłuchiwali się w głos Ducha Świętego, poruszali życiowe tematy, poznawali miejsca, które emanowały pięknem Stworzyciela i spotykali ciekawych ludźmi. Między innymi Matyldę Niesobską z centrum integracji sensorycznej i wspomagania rozwoju, Jaśka Melę (najmłodszego w historii zdobywcę biegunów północnego i południowego w ciągu jednego roku), Antoniego Paprotnego (założyciela Chrześcijańskiej Szkoły Walki „Arma Dei”) oraz przewodnika tatrzańskiego, którym był Michał Jarząbek-Giewont.

IMG_1144
IMG_1363

Kierując się przesłaniem Wiązanki Księdza Generała na ten rok, młodzież starała się wsłuchiwać w swoje serce, w Pana Boga i w drugiego człowieka. Dlatego też temat główny to „PITBUL – wyjdź z siebie”, by pokonywać to, co odstrasza i zniechęca. Wspólne nocne mecze z klerykami z Łosiówki scalały grupę, a wspólne spotkania i modlitwa pozwalały przeżywać ten czas w duchu rodzinnym. Niektórzy po raz pierwszy jeździli na nartach, choć byli i tacy, co zjechali już z Kasprowego Wierchu. Sanktuarium na Łagiewnikach, do którego wspólnie pielgrzymowaliśmy, pomogło nam na nowo odkryć i spotkać Miłosierdzie kochającego Ojca. Przez cały tydzień wydarzeń było sporo. Oprócz wspomnianych powyżej, również: zawody strzeleckie, Eucharystia, koncert Pospieszalskich, pogodne wieczory, zmagania przy planszówkach, wspólne gotowanie.

IMG_1379

DSC00689-1

Dziękujemy bardzo klerykom z Łosiówki z naszej inspektorii i nie tylko, którzy byli z nami. Oni wcześniej przygotowywali to spotkanie i zrobili wszystko, by ten wyjazd był wyjątkowy. Dziękujemy również opiekunom, którymi byli – ks. Dariusz Mencel, ks. Mariusz Pupka, ks. Jacek Bielski i ks. Marcin Pyda. Kolejny FSM, tym razem dla wszystkich grup wiekowych, odbędzie się w Częstochowie i Kopcu, w dniach 16-18 marca. Już bardzo serdecznie zapraszamy ;)