Ile jest znaczeń określenia „boski”? Właściwie co krok spotykamy się z takim wyrażeniem pozytywnych emocji. Rekord połączenia największej ilości znaczeń tego słowa pobiło Salezjańskie Duszpasterstwo Akademickie MOST w dniach 10-12 listopada. Studenci tego duszpasterstwa nie ograniczają się tyko do standardowych opcji. Wyjazd weekendowy był jednocześnie sposobem na oderwanie się od pędu codzienności.

IMG_3650

Boski weekend zorganizowany przez SDA „MOST” odbył się w Twardogórze. Była to wyjątkowa propozycja dla studentów na owocne spędzenie listopadowego weekendu. Wspomniana boskość i bogata jej wymowa przejawiła się przede wszystkim w obecności Ducha modlitwy, Eucharystii i adoracji, w chwili zatrzymania i refleksji, której tak często brakuje w powszechnym zabieganiu. Obecność Boga i Jego Ducha była odczuwalna w każdej sekundzie tego czasu. Boskość przejawiła się również w tematyce tego spotkania. Na przewodnika i patrona wybrano bowiem św. ks. Jan Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjanów. Jego sny i myśli stały się dla uczestników głównym motywem, a dla duszpasterzy tematem konferencji. Były natchnieniem dla każdego do osobistych przemyśleń i chwil zadumy. Oba wspomniane wymiary boskości tego weekendu dopełniał jeszcze jeden – cudowność czasu spędzonego razem. Nie zabrakło długich rozmów na tematy poważne i te całkiem niepoważne, pogodnych wieczorków czy wspólnego przygotowywania posiłków. Nie lada wyzwaniem okazała się specjalnie przygotowana gra terenowa, która przypomniała, że od wygranej cenniejsza jest umiejętność współpracy i wspólnej radości z nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Pod opieką duszpasterzy SDA MOST – ks . Grzegorza oraz ks. Marcina, znaleźli się studenci, którzy już od dawna tworzą prawdziwą rodzinę duszpasterską, ale nie zabrakło też nowych twarzy – osób, które dopiero rozpoczynają piękną przygodę w tej wspólnocie. Był to prawdziwie „boski” czas wymiany zdań, uśmiechów i doświadczeń. Pobyt był krótki, ale spędzony intensywnie i wykorzystany w stopniu maksymalnym. Takie momenty dają niesamowitą energię nie tylko do wspólnych działań w duszpasterstwie, ale również w codziennych zadaniach, często trudnych i skomplikowanych. Jednak z takim naładowaniem „boskością” każdy może się z nimi mierzyć z odwagą, wewnętrznym pokojem i radością.

IMG_3691

IMG_3765