Jedni mówią, że święci balują w niebie. Inni dodają, że święci zwyciężają. My jesteśmy pewni, że oni po prostu ŚPIEWAJĄ W NIEBIE i pod takim hasłem przeżywaliśmy kolejną boską sobotę na Winogradach – nasz Bal Wszystkich Świętych.
Tego dnia odwiedzili nas specjalni boscy wysłannicy, którzy dawali wskazówki – czego warto się nauczyć na ziemi, by nie nudzić się w niebie. Poza św. Franciszkiem Salezym i św. Dominikiem Savio nie mogło zabraknąć tej, która przeniosła nas w muzyczne przestworza – św. Cecylii. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy naprawdę dużo! Słowa piosenki: „Każdy może być święty” chyba każdemu brzmią w uszach do dziś. Nie brakowało też teleturnieju muzycznego „Szansa na NIEBO.” Działo się naprawdę wiele!
Najpiękniejszym i chyba najbardziej poruszającym elementem całości jest jednak fakt, że wszystkie dzieci i animatorzy stanęli na wysokości zadania – przebrali się za swoich ulubionych świętych. W końcu szkoda byłoby przegapić okazję wcielenia się w tego, który już z Bogiem śpiewa w NIEBIE! Pozostaje nam teraz czekać na kolejną UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

IMG_9361

IMG_9402